48

Ураган - ТВД - 3:2

Дубль Сержао приніс вольову перемогу «Урагану» + ВИДЕО

Ураган - ТВД

Західноукраїнське дербі в Івано-Франківську завершувало програму 10-го туру чемпіонату України. Тиждень «ТВД» стало першою командою, що відібрала очки у лідера - «Локомотива», та ще й на його майданчику. «Ураганівці» до цього програли три поспіль гри, забивши при цьому лише один гол. Зрозуміло, що перед власними вболівальниками прикарпатці прагнули сповна реабілітуватися за останні невдачі.

У цій грі Леоніда Маковського офіційно представили як в.о. головного тренера львівської команди, після того, як вже екс-наставник «ТВД» Роман Ковальчик подав у відставку. Судячи з перших хвилин матчу, тактика ведення гри «другим номером» сповна влаштовувала гостей, які в основному оборонялись, віддавши ініціативу супернику.

Після контратак Хавер і Кордоба пробивали здалеку, небезпечно з флангу прострілив Кузь - ось і всі моменти львів'ян. В «Урагану» двічі пристрілювався Сержао, після розіграшу кутового мав шанс і Біро Жаде. Але першими пропустили саме господарі. На 11-й хвилині Кордоба після розіграшу ауту прострілив в напрямку дальньої стійки, м'яч несподівано пролетів поміж ніг Пилипіву, і молодий Шурак з метра розстріляв ворота - 0:1.

Івано-франківці намагались швидко відігратись. Найбільше роботи у голкіпера «ТВД» було, коли на майданчику у господарів перебували Сержао, Біро Жаде, Цвєлих та Кіндратів. З ударами як раз цієї четвірки Колток справився. Його візаві Ципун теж виручив двічі після проходу Шурака і прямого удару з аута у виконанні Дениса, після чого Шурак лише ціною попередження зупинив швидкий вихід «ураганівців» 3 в 1.

Найреальнішу нагоду зрівняти рахунок на 17-й хвилині втрати Пилипів, котрий з розвороту пробив над поперечиною. У відповідь Маржановський буквально на мить не встиг на гострий простріл Кузя з лівого флангу. Дуже цікавою виявилась остання хвилина першого тайму. Спершу Біро Жаде ефектними перекатами на швидкості прибрав двох суперників і прострілив на самотнього Цвєлих, однак Кордоба у падінні зупинив цю передачу.

Бразильці сигналізували арбітрам, мовляв, м'яч влучив у руку, але оскільки цей епізод відбувся у штрафній суперника, то можливе порушення тягнуло б на пенальті. Буквально за мить «Ураган» пропустив другий м'яч «у роздягальню». Кордоба навісив вперед на Маржановського, той прийняв м'яча і скинув на хід тому ж Кордобі. Перший удар з 12-и метрів Ципун відбив перед собою, однак на добиванні сьомий номер «ТВД» випередив Кіндратіва і вколотив м'яча у «дев'ятку» воріт - 0:2.

У перерві у роздягальні «Урагану» відбулася серйозна чоловіча розмова, оскільки з початком другого тайму господарі кинулись відігруватися. Кілька небезпечних ударів Пилипіва, Цвєлих і Сержао кіпер львів'ян парирував, проявивши непогану реакцію. Згодом Біро Жаде і Денис пробивали вище воріт, а Цимбаляк і Ренатіньо - поруч зі стійкою. Переломною у матчі стала 28-а хвилина, коли всього за тридцять секунд рахунок став нічийним. Тут своє вагоме слово сказав Сержао, забивши два дебютні голи в чемпіонаті.

Спершу найбільш екстравагантний гравець відібрав м'яч у Маржановського, на замаху пройшов Ткачука і пробив точно у дев'ятку. Другий гол став не менш ефектним, коли після передачі Цвєлих Сержао зробив все за два дотики: правою ногою прийняв м'яч на стовпа, і лівою з розвороту у падінні відправив його поміж ніг голкіперу - 2:2. На тій же 28-й хвилині бразилець міг оформити і хет-трик, але після скидки від Ярого з семи метрів «стрільнув» над поперечиною.

Згодом Шотурма пробивав здалеку, після чого він вивів Павлюка з Ренатіньо вдвох проти Дениса, однак бразилець дивом не влучив у ворота. А далі стався епізод, який викликав чимало нарікань з боку гостей, оскільки призвів до взяття воріт. Ренатіньо з правого краю переадресував м'яч на «п'ятачок», де в боротьбі з Павлюком Саківський зрізав м'яча, і той вдарившись у штангу, перетнув лінію воріт... та опинився в руках Колтка. Гол записали на Павлюка, і після довгих розмов з арбітрами «теведисти» таки продовжили гру з центру поля.

«Ураган» продовжував тиснути, однак з ударами Сержао, Цвєлих і Ренатіньо голкіпер впорався, відбиваючи м'яч ногами на ауту чи кутовий. На 36-й хвилині Хавер на «своєму м'ячі» став виходити п'ятим польовим. Дальні удари Кордоби і Ткачука не стали проблемою для Ципуна, який ударом через весь майданчик ледь не вразив порожні ворота «ТВД», але м'яч просвистів на перекладиною. Міг влучити у порожні і Цвєлих - мимо, але перед цим Кордоба на передостанній хвилині просто «пробачив» господарів після затяжної атаки вп'ятьох.

За 11 секунд до сирени «Ураган» просто врятував Ципун, якого з трьох метрів розстрілював Кордоба, але кіпер проявив блискучу реакцію і прийняв удар на себе. Фінальну крапку у цьому драматичному двобої могли поставити господарі, але Пилипів пошкодував і віддати пас Цвєлих, і сам не пробив.